Kde končí 35 centov z každej hodiny parkovania v Dunajskej Strede?

Autor: Vendelín Benkóczki | 28.2.2012 o 16:21 | (upravené 28.2.2012 o 16:35) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  127x

O údajnom „preklepe“ v zmluve o prenájme parkovacích miest medzi Dunajskou Stredou a Dunajskostredským parkovacím (aby bolo jasné: nie mestským, ale súkromným) družstvom sa toho v médiách už popísalo a na pôde dunajskostredskej radnice (i mimo nej) narozprávalo dosť. Napriek tomu sa však od minulej jari nič nezmenilo. Parkovné naďalej plynie do pokladne súkromného družstva, o ktorom sa toho „bežný smrteľník“ moc nedozvie.

V zmluve z marca minulého roka totiž aj naďalej na dvoch miestach čierne na bielom stojí, že za hodinu parkovania máme v Dunajskej Strede zaplatiť 15 centov. V praxi však parkovacie družstvo za hodinu parkovania vyberá 50 centov a pán JUDr. Zoltán Hájos, primátor Dunajskej Stredy len krčí plecami tvrdiac: „Všetko je v poriadku! Ešte v roku 2009 sa stal preklep. Nejde o 15 centov, ale o 15 korún a teda o 50 centov.“

Zaujímavá logika, najmä, ak zohľadníme, že ide o úplne novú zmluvu z marca 2011.

V každom prípade, ako tak by som ešte pochopil, že pán primátor nevidí nič zlé na 50 centovom parkovnom, ak by príjem z parkovania išiel na účet mesta.

Ale nejde. Mesto dostáva iba nájomné za parkovacie miesta a automaty.

Parkovné plynie do pokladne súkromného družstva, o ktorom sa toho „bežný smrteľník“ moc nedozvie. Z verejne dostupných registrov (obchodný register a zbierka listín) totiž nie je zrejmé, kto za parkovacím družstvo vlastne stojí, kto sú jeho členovia a do čieho vrecka teda v konečnom dôsledku plynie výnos z takto vyberaného parkovného.

Jedno je isté: nie je to mestská pokladňa. Naskytá sa teda otázka: prečo pán primátor tak veľmi obhajuje 50 centové parkovné?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nechcú dať očkovať svoje deti. Na nete sa radia, ktorý lekár ich za to nenahlási

Za odmietnutie očkovania je pokuta 331 eur. Vlani ich hygienici udelili 690 za vyše 39-tisíc eur.

PLUS

Ako hlboko je v kauze eurofondov namočená SNS a ako Smer

Smer sa nemôže tváriť nevinne.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?