Kde končí 35 centov z každej hodiny parkovania v Dunajskej Strede?

Autor: Vendelín Benkóczki | 28.2.2012 o 16:21 | (upravené 28.2.2012 o 16:35) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  113x

O údajnom „preklepe“ v zmluve o prenájme parkovacích miest medzi Dunajskou Stredou a Dunajskostredským parkovacím (aby bolo jasné: nie mestským, ale súkromným) družstvom sa toho v médiách už popísalo a na pôde dunajskostredskej radnice (i mimo nej) narozprávalo dosť. Napriek tomu sa však od minulej jari nič nezmenilo. Parkovné naďalej plynie do pokladne súkromného družstva, o ktorom sa toho „bežný smrteľník“ moc nedozvie.

V zmluve z marca minulého roka totiž aj naďalej na dvoch miestach čierne na bielom stojí, že za hodinu parkovania máme v Dunajskej Strede zaplatiť 15 centov. V praxi však parkovacie družstvo za hodinu parkovania vyberá 50 centov a pán JUDr. Zoltán Hájos, primátor Dunajskej Stredy len krčí plecami tvrdiac: „Všetko je v poriadku! Ešte v roku 2009 sa stal preklep. Nejde o 15 centov, ale o 15 korún a teda o 50 centov.“

Zaujímavá logika, najmä, ak zohľadníme, že ide o úplne novú zmluvu z marca 2011.

V každom prípade, ako tak by som ešte pochopil, že pán primátor nevidí nič zlé na 50 centovom parkovnom, ak by príjem z parkovania išiel na účet mesta.

Ale nejde. Mesto dostáva iba nájomné za parkovacie miesta a automaty.

Parkovné plynie do pokladne súkromného družstva, o ktorom sa toho „bežný smrteľník“ moc nedozvie. Z verejne dostupných registrov (obchodný register a zbierka listín) totiž nie je zrejmé, kto za parkovacím družstvo vlastne stojí, kto sú jeho členovia a do čieho vrecka teda v konečnom dôsledku plynie výnos z takto vyberaného parkovného.

Jedno je isté: nie je to mestská pokladňa. Naskytá sa teda otázka: prečo pán primátor tak veľmi obhajuje 50 centové parkovné?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

KOMENTÁRE

Každý astronóm a tvorca nových liekov im pripomína, aké sú nuly

Namiesto cesty ľudstva na Mars, rozprávajú blázni o malom človeku.


Už ste čítali?